top of page

ZMIANY NACZYNIOWE

rozszerzone naczynka / rumień / trądzik różowaty

Jasnoczerwone lub fioletowe drobne naczynia krwionośne widoczne przez skórę, rozlane lub skoncentrowane zaczerwienienie- te objawy mogą wymagać leczenia. Poza farmakologią, odpowiednią pielęgnacją domową i ograniczeniem bodźcujących czynników zewnętrznych, w warunkach gabinetowych sprawdzą się peelingi chemiczne oraz fototerapia BBL.

 

 

PRZEBARWIENIA

Przebarwienia mogą mieć różną wielkość i kształt i pojawiają się głównie tam, gdzie zachodzi zwiększona ekspozycja na światło słoneczne. Im głębiej położona zmiana, tym trudniejsze leczenie. Zmiany pigmentacyjne na skórze są wynikiem nadmiernej aktywności melanocytów i w konsekwencji nadprodukcji melaniny, która gromadzi się w najgłębszej warstwie naskórka. Istnieją jednak skuteczne metody walki z przebarwieniami. Są to: fototerapia BBL, nieablacyjny laser tulowy, peelingi chemiczne, mikronakłuwanie.

 

 

TRĄDZIK

Trądzik to przewlekła choroba skóry związana z nadmiernym gromadzeniem się sebum w gruczołach łojowych i powstawaniem zmian skórnych takich jak zaskórniki otwarte (wągry) i zamknięte. Niekiedy są to też guzki, grudki czy torbiele wypełnione ropą. Niepoprawnie leczony trądzik będzie prowadził do powstawania przebarwień oraz blizn. Często nie można jednoznacznie określić przyczyny trądziku, a mogą to być zarówno zaburzenia hormonalne jak i nieodpowiednia pielęgnacja skóry, spożywanie przetworzonego jedzenia, stres i inne. 

Zabiegi, które można stosować w tym wskazaniu to fotoretapia BBL, peelingi chemiczne, Hydrafacial.

 

 

ROZSZERZONE PORY

Pory to ujścia mieszków włosowych widoczne jako mikroskopijne otwory na skórze, które są bezpośrednio połączone z gruczołami łojowymi i pozwalają odprowadzać substancje przez nie produkowane, czyli łój. Na skutek gromadzenia się w ujściach mieszków włosowych nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka może dojść do ich trwałego poszerzenia. Martwe komórki naskórka wraz z łojem czopują ujścia gruczołów łojowych i je rozpychają. Widoczność porów można zmniejszyć stosując odpowiednią pielęgnację domową oraz zabiegi takie jak mikronakłuwanie, mezoterapia igłowa, nieablacyjny laser tulowy, Hydrafacial, peelingi chemiczne.

 

 

BLIZNY

Blizny to zmiany skórne będąca najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku tkanką łączną włóknistą.

Rozmiar i forma zależy od przebiegu procesu gojenia się rany. Blizny mogą mieć charakter przerostowy (bliznowiec), gdy ilość tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki zniszczonej urazem, albo zanikowy. Zabiegi, które można zastosować w tym przypadku to nieablacyjny laser tulowy, mikronakłuwanie, peelingi chemiczne, multifala, needle shaping.

NIEDOSKONAŁOŚCI SKÓRY

NIEDOSKONAŁOŚCI

SKÓRY.

bottom of page